Cinepur Choice a Karolina Ketmanová 3.12.2008

Začátek v 20:00

Karolina Ketmanová (1986), studentka Teorie interaktivních médií, Ústavu hudební vědy Masarykovy univerzity v Brně se fotografii věnuje pět let. Ve své tvorbě se profesionálně zabývá fashion fotografií. Dosud spolupracovala s několika modeligovými agenturami a nárazově fotí pro časopisy a různá periodika. V minulosti vystavovala dvakrát. V loňském roce v brněnské kavárně Kunštátská Trojka sérií ženských portrétů. Letos v dubnu pak prezentovala v olomoucké kavárně Muzea umění své modní fotografie. Nyní poprvé představí svou volnou tvorbu. Na vystavovaných fotografií nabídne deset intimních pohledů na krajinu a zátiší.

Výstava znikla ve spolupráci s Ústavem hudební vědy Masarykovy univerzity.

Vernisáž proběhne v rámci doprovodného programu filmového festivalu Cinepur Choice ve středu 3. 12. 2008 v Laundry caffe baru v Brně za hudebního doprovodu ambientního projektu Accidentally the whole bottle.

„Teď jde po nebi velký mrak, jako po všechny dny, po všechen ten nezměrný čas. Zbývá už mluvit jen o mracích, o dvou mracích, nebo o obloze dokonale bezmračné po dlouhé hodiny, o čisťounkém čtyřúhelníku přišpendleném na zdi pokoje. To vše jsem uviděl, když jsem otevřel oči a osušil si je rukou. Uviděl jsem bezmračnou oblohu a potom mrak, který se vynořoval zleva, pomalu sunul svůj půvabný zjev a zmizel vpravo. Potom další mrak, a někdy zas naoko všechno zšedne, všechno je jeden nesmírný mrak a znenadání zabubnuje rozstříknutý déšť, dlouho je vidět, jak na obraze prší, je to jako obrácený pláč, obraz se zvolna vyjasňuje, možná že vysvitne slunce a znovu se vynoří mraky, po dvou, po třech. Někdy taky holubi a sem tam i vrabec.“

/Julio Cortázar, Zvětšenina/

info o festivalu:

Progresivní snímky na festivalu Cinepur Choice

Tento putovní a čím dál oblíbenější festival je zaměřen především na progresívní nekomerční film. Letos bude probíhat od 1. do 14. prosince ve třech univerzitních městech Brně, Olomouci a v Praze.

Minulým ročníkem, který navštívilo bezmála spokojených 3000 lidí se dobře zapsal do povědomí jako akce, která dbá hlavně na kvalitu. Letos festival navazuje na svůj koncept z minulého roku a navíc místo původních osmi snímků obsahuje v pěti programových sekcích 21 celovečerních filmů a 20 krátkometrážních snímků. V největším rozsahu se akce uskuteční v Brně, odkud pak vyrazí do Olomouce a Prahy. Podle slov ředitele festivalu Otty Bohuše a programového ředitele Zdeňka Holého si dávali záležet na tom, aby byl u výběru snímků kladen důraz na autorskou odvahu, formální výjimečnost díla a nepodbízivou estetiku. Tuto ideu ocenil prý i Václav Havel, který nad festivalem letos převzal oficiální záštitu.
O tom, jaké snímky budou k vidění na letošním ročníku se dozvíte ze internetových stránek www.cinepurchoice.cz
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s